کلاهبرداری و دزدی اول مارکت - یا ابن الذاریات
X
تبلیغات
رایتل

یا ابن الذاریات

الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُواْ لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَقَالُواْ حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ ﴿۱۷۳﴾ ءال عمران

چهارشنبه 20 مرداد‌ماه سال 1395 ساعت 08:10 ق.ظ

کلاهبرداری و دزدی اول مارکت 

      بنده هم مثل خیلی های دیگه فریب پیامک شرکت در قرعه کشی بنز و سانتافه و 200 گوشی همراه و 600 تبلت این پیامک رو خوردم و کدی رو فرستادم که ده هزار تومان از من کم میکرد. من هم مثل خیلی های دیگه وسوسه شدم تا شرکت کنم شاید فرجی شد. با هزار امید قبول کردم مثل شما ها که با روحیات و امیدتون بازی شده با عواطف من هم بازی شد.

در متن اولین پیامک قید شده بود تنها با ده هزار تومان شما در این قرعه کشی شرکت داده می شوید!!! لذا من هم مثل بقیه مردم فریب این دروغ را خوردم !!!
 

اصولاً شگرد این دلّالان حقه باز پیامکی، در نوشتن متن مبهم در پیامک می باشد. تا به خودتان بیایید می فهمید که حسابتان را خالی کرده اند بدون آنکه در قبال آن به شما چیزی بفروشند یا سود و منفعتی به شما برسد!


    پس از ارسال ، این پیامک آمد که : ضمن خوشامدگویی کاربر گرامی 91.....(شماره موبایل من )، مبلغ صد هزار تومان شارژ خرید اپلیکیشن و کتاب صوتی به شما تعلق گرفته و در قرعه کشی بزرگ یک بی ام دبلیو و سانتافه و ... شرکت داده شده اید.

تا اینجا زیاد مشکلی نبود. تا اینکه این پیامک از همین شماره اول مارکت به دستم رسید:

     مشترک گرامی درصورتیکه کد قرعه کشی تا کنون برای شما ارسال نشده است روز شنبه مورخ 8. 3. 95 کد قرعه کشی برایتان ارسال خواهد شد. شما با ارسال عدد 1 بدون قرعه کشی برنده 90 هزار تومان شارژ خرید اپلیکیشن از اول مارکت و(این " واو " نکته دارد!!!) حضور در قرعه کشی بزرگ اول مارکت با بیش از یک میلیارد تومان جوایز شامل فلان و بهمان ... روز شنبه مورخ 8.3. 95 ساعت 23 برنامه دورهمی شبکه نسیم پخش خواهد شد شده اید. در صورت عدم تمایل به حضور در قرعه کشی و عدم استفاده از شارژ هدیه حدکثر ظرف 24 ساعت آینده عدد 7را ارسال کنید.. اول مارکت 

توضیح:

این حرف اضافه در آئین نگارش و ادبیات فارسی به "واو" عطف مشهور است یعنی دو عبارت را به هم می چسباند که وجود یکی همراه با دیگری توام با هم است. لذا ابهام دارد !!! 

.... بعد من کنجکاو شدم و با متن مبهم بالا فکر کردم که احتمالا شرط دادن کد قرعه کشی ، استفاده رایگان شارژ 90 هزار تومانی خرید اپلیکیشن و ... است . لذا کد 1 را فرستادم . پیش خودم فکر میکردم چه بهتر، چون نود هزار تومان هم بهم شارژ رایگان داده اند چه ایرادی دارد خب 1 را میفرستم ! و متاسفانه آنجا فهمیدم که فریب خورده ام.

اینهم پیامک بعدی پس از ارسال عدد 1 از  اول مارکت کلاهبردار:

مخاطب گرامی  برای خرید بسته و دریافت هدیه 90 هزار تومانی شارژ خرید از اول مارکت و حضور در قرعه کشی بزرگ اول مارکت شامل خودرو فلان و بهمان ... مبلغ ده هزار تومان در حساب شما منظور خواهد شد !!!! اگر از خرید خود اطمینان دارید عدد 3 را به همین شماره ارسال نمایید.

(ابتداء متوجه عبارت " منظور خواهد شد "، نشدم و سپس با سرچ در اینترنت متوجه شدم خیلی از عزیزان همین بلا سرشان آمده است و با ارسال عدد 1،   ده هزار تومان دیگر بدهکار شده اند و نیز حتی با ارسال کد لغو هم پولشان عودت داده نشده، من هم دو دستی زدم توی سرم بخاطر حماقت و سادگی خودم و هرچی کد لغو عملیات فرستادم ، پیامکش اومد که قرعه کشی من لغو شد اما از پول من خبری نشد که نشد هیچ، بدهکار اول مارکت هم شده ام !!!

    متوجه شدم که آن صد هزارتومانی که نوشته برای من در سایت اول مارکت شارژ شده، را بدون اجازه من بصورت قسطی از شارژ موبایل من کسر می کنند و یا اگر خط همراه اول من دائمی باشد روی قبض موبایلم خواهد آمد !!!

  چرا این موضوع را در پیامکها بیان نکرده بودند؟ آیا هدفی جز دزدی و کلاهبرداری و سوء استفاده از مردم را داشته اند؟؟؟)

 

    بعد شک کردم که اگر کد 3 را هم بفرستم به 3080 یا 30703 ، باز هم ده هزار تومن دیگه کم خواهند کرد. یعنی 30 هزار تومن بدون اینکه به من در قبال پولم خدماتی ارائه بدهند کم کرده اند و این یعنی یک دزدی بی شرمانه.


     این را هم بگویم که این اپلیکیشن کذایی اینها در گوشی های اندروید سامسونگ با مشکل روبرو است و نصب نمی شود. علتش هم اینست که سیستم امنیتی گوشیهای جدید سامسونگ بسیار قوی است و هر بدافزار مشکوکی را اجازه کار نمی دهد. علاوه بر این، همین نرم افزارهایی که مدعی هستند و منّت سر مردم می گذارند که مجانی 90 هزار تومان شارژ رایگان میدهند، براحتی و رایگان در خدمات گوگل پلی و گلکسی سامسونگ یافت میشود !


     مطمئن باشید آن خودروهای بنز و سانتافه و میلیارها جوایزو کلی تبلت و گوشی همراه را با همین پولهای دزدی خریده اند که البته تنها احتمالا چند درصد جزئی پولها را خرج این ماشین ها کرده اند!!!


      بدبختی اینجاست به هرجا شکایت میکنیم گوششون بدهکار نیست. خود سایتش کد 9 رو میزنیم تلفنی هیچ پفیوزی جواب نمیده. میریم 9990 میزنیم، میگه شما نفر 27 در صف هستید!!! 113 اطلاعات زنگ زدیم میگه به ما مربوط نمیشه. پلیس فتا زنگ میزنیم میگه برید دادسرا شکایت کنید. من نمی فهمم باید 50 هزار تومن فقط کرایه ماشین بدم وقت بگذارم از زندگیم بزنم که توی شلوغی دادسرا ازین بی شرفها شکایت کنم تا 20 هزار تومن من برگرده؟ مگه من فقط برای خودم اینکار میکنم؟ چرا کسی گوشش بدهکار نیست؟؟؟؟


به واحد ارتباطات 111 ریاست جمهوری هم اعلام کردیم . فقط گفتن ما تنها کاری که میکنیم ضبط پیام شماست !!!

     اگر یک اول مارکتی این ها رو میخونه سوال من اینجاست: با پولی که از من گرفتید چه خدمتی به من ارائه دادید؟ جز اینکه وقت شریف من رو گرفتید و اعصابم رو خورد کردید؟ جز اینکه مجبور شدم از وقت درس خواندنم بزنم و بخاطر این بی عدالتی و حقه بازی شما مجبور شوم به صد جا زنگ بزنم و شکایت کنم؟ بعد دم از انسانیت و ایرانی بودن میزنید. آقای مهران مدیری من بعید میدانم شما از این قضیه بی اطلاع باشید. شما که چهره محبوب مردم هستید چرا؟؟؟؟

 
نظرات (18)
+ علی [ ایران ]
من خودم همیشه درقرعه کشی اول مارکت شرکت میکنم وکدهم برام ارسال میکنن وبرنده هم نشدم وشکایتی هم ندارم ازمدیری و اول مارکت چون بحرحال شانس دخیل هست واگه برنده نمیشم دلیل نمیشه بگم که کلاهبرداری میکنن.وسلام
جمعه 22 دی‌ماه سال 1396 ساعت 01:31 ق.ظ
امتیاز: 0 0
+ رضا [ ایران ]
اول مارکت دزد پول برنامه امو مسدود کرده بهم نمیده .چند بار هم شکایت کردم روی سایت سازمان تنظیم مقررات اما اونها هم گفتند در حیطه وظایف ما نیست دزدان کثیف
پنج‌شنبه 16 آذر‌ماه سال 1396 ساعت 09:59 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ امین [ روسیه ]
لعنت به این بی شرف هان... سه ماه شرکت کردم هیچ کدقرعه کشی برایم ارسال نشد
سه‌شنبه 14 آذر‌ماه سال 1396 ساعت 06:31 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ جواد [ ایران ]
آقا من برنامه نویس اندرویدم . مهر پارسال (95) یک اپلیشن برای فروش گذاشتم توی اول مارکت ، توی حدود سه چهار روز نزدیک به 130 هزار تومان فروش رفت که بلافاصله برنامه من رو به حالت تعلیق در آوردن و گفتن که باید برای برنامت مجوز بگیری . حدود 150 هزینه مجوز بود که اونم گرفتم بعد خواستم دوباره منتشر کنم که حالا میگن باید نسخه جدید بفرستی ، هر بار نسخه جدید میدم میگن آیکون برنامه ارسال نشده !!!!!! .
ضمنا پس از کسر سهم اول مارکت و بیمه !!!! (آخه بیمه چی ) سهم من میشه حدود 80 تومان که حدود یک ساله اونو مسدود کردن و اصلا قصد دادن اون پولو ندارن ..... ذزدی توی روز روشن .
سه‌شنبه 11 مهر‌ماه سال 1396 ساعت 08:47 ب.ظ
امتیاز: 1 0
+ رضا [ دانمارک ]
دوستان اول مارکت یه کلاهبردارو دزد واقعی به تمام معنا است من یکی از برنامه نویسانی هستم که چند تا برنامه ساختم وگذاشتم روی اول مارکت اما هیچ پولی از فروش برنامه های خودمون بهمون ندادن پولهاش و خرج تبلت کردن برای دورهمی .حرومشون باشه از پول دسترنج ما به اسم خودشون تبلت رایگان میدن مردم .در اصل پیش مردم خودشون و خوب نشون میدن دزدهای کثیف
سه‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1396 ساعت 10:14 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ مژگان [ آلمان ]
مهران مدیری دزد دزد اشغالللللللل
یکشنبه 19 شهریور‌ماه سال 1396 ساعت 09:32 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ مهدی [ ایران ]
سلام خواستم بگم پیام قبلیم قسمت آخرش درست نیس
دوشنبه 23 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 10:02 ق.ظ
امتیاز: 0 0
+ مهدی [ ایران ]
سلام توی مراسم قرعه کشی ۲۰مرداد ۹۶ برای مشخص شدن نفر سوم که بنز رو ببره وقتی گردونه وایساد توپ سبز روی عدد هفت وایساد ولی عدد سه رو اعلام کردن وتوپ نارنجی هم روی یک وایساد که دو اعلام شد و بعد موقع مشخص شدن نفر آخر وقتی گردونه وایساد توپ قرمز روش دوتا عدد بود که عدد پنج رو میشد یه طرفش دید
یکشنبه 22 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 06:42 ق.ظ
امتیاز: 0 0
+ Saeb [ ایران ]
بعد اون مهران مدیری حروم زاده بیاد از دزدی سران مملکت و برجام و ... تو برنامش انتقاد کنه....اخه دیووووث پفیوز حروم خور تو از همشون بدتری که جاکش زن زنازاده
چهارشنبه 4 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 06:25 ق.ظ
امتیاز: 1 1
+ عادل [ ایران ]
اصل برنامه دورهمی برای کاسبی اول مارکت بوده ؛ اما متاسفانه صدا و سیما تو حاشیه امن قرارداره
یکشنبه 8 اسفند‌ماه سال 1395 ساعت 04:36 ب.ظ
امتیاز: 1 1
+ حسین عامری [ ایران ]
نهایت بیشرمی وپستی این شرکت اول دزد رو باید به کجا جار زد که اینچنین از حساب مشتریان دزدی میکنند و دستت هم به هیچ کجا نمیرسه بر مدر ومادرشون لعنت.
سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 04:35 ب.ظ
امتیاز: 1 0
+ فرید صالحی افشار [ ایران ]
آقایان دزد سارق تا به حال از هردو خط من بدون اینکه در هیچ جا شرکت کرده باشم 40000 تومان از هر خط دزددیده اید به هرجا هم زنگ زدم هیچ کس جواب نمی دهد ..اما مطمعن باشید به هر ترتیب آبرویتان را خواهم برد شماره های من 09120206842 و 09192441182 است حتما زورتان میرسد فقط میتوانید خطم را قطع کنید که آنهم بدرک
چهارشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 02:21 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ یه مال باخته [ ایران ]
سلام. من از طریق سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات شکایت کردم. جواب اپراتور هم قانع کننده نبود ولی سامانه هیچ کمکی به من نکرد و پرونده رو بست اما درخواست تجدید نظر دادم. اگر هم نشه جور دیگه ای اقدام می کنم. از طریق پلیس فتا هم شکایت می کنم!
خواهش می کنم پیگیر شکایت هاتون باشین توی هر زمینه ای. اینا دندون مردمو شمردن! می دونن هر بلایی سر ما بیارن حوصله شکایت نداریم. باور کنید از لحاظ شرعی هم مسئولیم اگر پیگیری نکنیم. داریم دزد پروری می کنیم.

شکایت من از همراه اول:
من در اولین دوره قرعه کشی اول مارکت شرکت کرده بودم. وقتی متوجه بی مصرف بودن اپلیکیشن ها شدم هیچ خریدی انجام ندادم. بعد از یک مرحله قرعه کشی دیگه توی این برنامه کلاهبرداری شرکت نکردم. چون هیچ کد قرعه کشی ای برای من ارسال نشد و علناً از من دزدی شد. دیگه هم تصمیم نداشتم توی چنین برنامه احمقانه ای شرکت کنم اما ماه قبل پیامک نامفهومی برای من اومد که از من خواسته بود در صورت عدم تمایل به فعال سازی کلمه OFF رو بفرستم. و چون اصلا فعالش نکرده بودم لزومی ندیدم که چنین کاری کنم. چون کسی حق نداشته از طرف من فعالش کنه! اما الان متوجه شدم که مبلغ 10000 تومن بدون اجازه من روی قبض (با عنوان سایر خدمات) محاسبه شده!! اگر همون موقع که کد قرعه کشی ها ارسال نشد، به جرم کلاهبرداری از همراه اول شکایت کرده بودیم الان به خودشون جرات نمی دادن دست توی جیبمون بکنن. صفحه شکایات سایتشون هم غیر فعاله و هیچ کس هم پاسخگو نیست!! من و خانواده ام از همراه اول شکایت داریم. و درخواست رسیدگی و مسترد نمودن وجوه مسروقه را داریم.

پاسخ همراه اول:
باسلام مشترک گرامی طی بررسی در سیستم درتاریخ 95/03/04 با ارسال عدد 1 طرح اول مارکت را فعال نموده اید و درتاریخ 95/09/10طرح تمدید و غیر فعالسازی تاریخ 95/10/10توسط خود شما انجام شده است و شما قبل از تاریخ 95/10/10 هیچ اقدامی بابت لغو سرویس نداشته اید باتشکر

درخواست تجدید نظر من:
با سلام درخواست رسیدگی جدی دارم به دو دلیل:
1- این بخش از پاسخ همراه اول دروغ محضه!!! :" درتاریخ 95/09/10طرح تمدید و غیر فعالسازی تاریخ 95/10/10توسط (خود شما) انجام شده است". اگر راست میگن یه مدرکی ارائه بدن. من به هیچ عنوان تمدید نکردم!
2- برای من هرگز کد قرعه کشی ارسال نشده!!
نمی تونم بپذیرم توی مملکت اسلامی هیچ قانونی از حقوق مردم مال باخته در مقابل یه کلاهبرداری گسترده حمایت نکنه.
من از هر طریق قانونی که بتونم پیگیر شکایتم هستم تا اپراتور دزد و کلاهبردار رو رسوا کنم!
همیشه با مردم کاری می کنید که از ادامه گرفتن حقشون منصرف بشن. مبلغی که من به شخصه بابتش شکایت دارم چندان زیاد نیست اما در سطح کشور این مبلغ خیلی هنگفتیه که از مردم سرقت شده. اگر از این طریق پاسخ قانع کننده ای دریافت نکنم از همین سامانه هم شکایت می کنم.
این آخرین درخواست پیگیری شکایت من از طریق این سامانه است.
شنبه 2 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 10:45 ق.ظ
امتیاز: 1 0
+ حیدرگوی [ ایران ]
من توسعه دهنده اندروید هستم. تا بحال هیچ مارکتی اینقدر به من توهین نکرده بود و اینقدر در پرداخت ها بی برنامه و بد قول نبوده برام . من برای ۱۰۰ تا تک تومانی خودم هم راضی نیستم .
دوشنبه 27 دی‌ماه سال 1395 ساعت 09:12 ق.ظ
امتیاز: 0 0
+ علی [ ایران ]
اقا بزرگترین دزدی قرن رخ داده کیه که توجه کنه
منم گرفتار شدم ولی میسوزم از این که منی که اصلا گول نمیخوردم با این چیزا به خاطر حرف اون مهران مدیری عوضی زدم . همه چی پر شد . تو کشور اسلامی لاتاری نجس راه انداخته این مهران مدیری بعد میگه اطلاع رسانی کردیم . یارو وسط حرف تو برسه پای برنامه دیگه اطلاعش کجا بود /
تو که میدونی لامصب چرا به خاطر برنامه ای 200 میلیون پول مردم رو به باد میدی با دروغ گفتن خدا نیست ؟ من میگم هست حالا ببینید .
چهارشنبه 22 دی‌ماه سال 1395 ساعت 10:56 ق.ظ
امتیاز: 0 0
+ معترض [ ایران ] https://telegram.me/hamraheavalmarket
خیلی جالبه همه به جای اینکه قرار بزارن برن اعتراضشونو علنی کنن روی آوردن به ناله نفرین! مملکت قانون داره و همینطوری نیست بخوان با زرنگ بازی و سو استفاده از جیب مردم پول بکشن بیرون. دوستان یه کانال میزنم تا حداقل ببینم چند نفر به این وضعیت پیش اومده اعتراض دارن و حاضرن اگر لازم بشه به صورت حضوری اعتراض خودشونو اعلام کنن تا جلوی کلاهبرداری مشابه گرفته بشه. لطفا ناله نفرین رو تموم کنید. خدا بیکار نیست انقدر مشکلات بزرگتر وجود داره تو دنیا. این لینک کانال:

اعتراض به اول مارکت
اعتراض قانونی به طرح اول مارکت همراه اول
https://telegram.me/hamraheavalmarket
دوشنبه 29 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 09:12 ب.ظ
امتیاز: 1 1
+ تفرشی [ ایران ]
عین عبارترمذکور سر من هم امده است انشا ال... روزی فرا برسد که این دز دهای را ه زن مانند سال 57 به زباله ذانی تاریخ بیندازیم چون واقعا دستم به هیچ کچا نمرسه فقطط از خدا می خواهم که روزی ایز مهم تحقق پیدا کنه
سه‌شنبه 23 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 06:51 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ payam [ ایران ]
در خود آمریکا هم این روش پول دار شدن در شش تا از ایالتها غیر قانونیه مثل آلاباما ،آرکانزاس و ...

صدا و سیما به کمک همراه اول و شرکت اول مارکت (خدمات اول مخابرات) با هم پول حرام جمع کردند.

کل برنامه قرعه کشی و در واقع نوعی شرط بندی است و مردم سالی 120 هزار تومان به این دو نهاد حکومتی و اون شرکت شبه حصوصی می دن که یک ماشین مثلا 200 میلیونی برنده شن!

یادتون باشه سالها پیش بهزیستی هم همینکار را در تلویزیون کرد که با واکنش علمای اسلام وقت متوقف شد.

در واقع به ازای این پول جنس باارزشی نسیب پولدهندگان نشد.پول می دادین تا اپلیکیشنهای رایگان را بنام اعتبار 100هزار تومانی در اختیار داشته باشید؟ خوب این اپلیکیشنها که غالبا مفت قابل دسترس بودن پس اینجا یک غش در معامله نیز صورت گرفته ، خودمونیش اینکه جنس رایگان را ماهی 10000 تومان فروختن!

خوب خیلیا میگن ما که جنسی نمی خواستیم . فقط پول می دادیم کی بی زحمت و تلاش یه چیز گنده تری گیرمون بیاد ، این همون شرط بندی و قرعه کشیه.یعنی خدمات اول مخابرات به کمک همراه اول و صدا و سیما از مردم نفری 10000 تومان می گرفت ، قرعه می کشید و از شبی 1/5 میلیارد تومانی که جمع کرده بود یک سوم می ده به صدا و سیما، یک سوم هم به همراه اول و برا خودش می موند یک سوم مابقی که از اون یه تعداد تبلت
می خرید و آخر ماه جایزه می داد.

به این می گن رزق حروم
پنج‌شنبه 1 مهر‌ماه سال 1395 ساعت 12:33 ب.ظ
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :